З 23 вересня вся Україна в "жовтій" зоні карантину

  • 158

З обмежень "жовтої" зони: заборона на масові заходи із заповненістю більше 1 чол. на 4 м2;

- не більше 4 осіб за столиком в закладах громадського харчування і не менше 1,5 метрів між столами;

- в кінотеатрах та інших закладах заповненість не більше 2/3 місць або 50% місць в кожному залі; в спортзалах - максимум 1 чол на 10 м. кв.

*Раніше також Кабмін ввів привілеї для вакцинованих:

- в "жовтій зоні" щеплених пускатимуть в кінотеатри, спортзали та інші заклади;

- рішення надавати послуги в "жовтій зоні" тільки вакцинованим, або при дотриманні всіх карантинних обмежень, залишається за власником закладу;

- дитячі садки та 1-4 класи шкіл працюватимуть стаціонарно,

5-12 класи шкіл та інші заклади освіти вимагатимуть особливих умов. Для роботи у звичному режимі понад 80% персоналу закладу освіти мають бути щепленими хоча б одною дозою вакцини проти COVID-19.

Водночас вимоги до жовтого рівня є пом’якшеними для вакцинованих. Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися якщо всі учасники (відвідувачі) та усі організатори масових заходів, працівники кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення від COVID-19.

Для роботи на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану сімейним лікарем.

Також тимчасово для безперешкодного відвідування закладів чи заходів дозволено мати негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген. Такий результат дійсний 72 години.

Проте якщо в заклад або на захід потрапляє невакцинований відвідувач, включаються правила та обмеження жовтого рівня.

 

Нагадаємо, що за останні три місяці 98,1% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані. Дізнавайтеся більше про заходи протидії COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: list.covid19.gov.ua.