У рамках Міжнародного  проєкту «ЕКОКУЛЬТУРА» оголошується Міжнародний конкурс екоплаката

  • 532

Фото без описуУ рамках Міжнародного  проєкту «ЕКОКУЛЬТУРА» оголошується Міжнародний конкурс екоплаката та запрошуються представники Київщини.

Конкурс проводиться Державним університетом інфраструктури та технологій у співорганізації з Державним науково-методичним центром змісту культурно-мистецької освіти.

Головна мета конкурсу: привернути увагу суспільства до сучасних екологічних загроз, виявити творчий потенціал учнівської та студентської молоді у дбайливому ставленні до природних ресурсів, у розумінні суттєвої втрати біорізноманіття, змін клімату, захисту біосфери, боротьби з пластиком, енергозбереження, а також показати можливі шляхи розв’язання означених екопроблем.

Тематичні напрями конкурсу:

· чисте місто/село, гармонія довкілля;

· розумне споживання і культура поведінки;

· пластикове засмічення, переробка вторсировини;

· збереження флори та фауни;

· екологія культури;

· етнокультура: формування української національної ідентичності.

Номінації конкурсу:

Основні:

· плакат (авторська графіка, карикатура, комп’ютерна графіка);

· серія плакатів (диптих, триптих);

· зовнішня реклама;

· декоративний розпис (петриківський, яворівський, самчиківський та ін.).

 

Додаткові:

· слово-образ;

· піктограма як графічний вираз певної екоідеї (знакова система);

· рекламно-сувенірна продукція;

· носії фірмового стилю віртуального клубу «ЕКОКУЛЬТУРА»;

· тематичний колаж (матеріали й техніки виконання за вибором);

· фотографія/фотографіка/фотоколаж.

 

Вікові категорії:

· юніори – учні початкової і середньої школи, у т.ч. учні художніх шкіл та шкіл мистецтв;

· старшокласники, у т.ч. учні художніх шкіл та шкіл мистецтв;

· студенти закладів фахової передвищої освіти;

· студенти закладів вищої освіти.

 

Міжнародний конкурс екоплаката проводиться в три етапи:

І етап – віртуальний (творчі роботи надсилати в електронному вигляді до 1 травня 2021 року на е-mail: klub.eko.kultur@gmail.com), попередній відбір плакатів членами журі. Доопрацювання та художнє оформлення попередньо відібраних членами журі робіт.

ІІ етап – виставка попередньо відібраних членами журі робіт у листопаді 2021 року в Дніпропетровському фаховому художньо-мистецькому коледжі культури, де відбудеться презентація проєктів і відзначення учасників Міжнародного конкурсу екоплаката. Доопрацювання та художнє оформлення остаточно відібраних членами журі найкращих робіт.

ІІІ етап – підсумки Міжнародного конкурсу екоплаката, відкриття пересувних виставок найкращих робіт у березні-червні 2022 року в Державному університеті інфраструктури та технологій, Міністерстві освіти і науки України, Національній академії педагогічних наук України, Центрі української культури та мистецтва, Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури й інших закладах освіти та культури, де відбудеться нагородження переможців.

Вимоги до плакатів та терміни виконання:

· лаконічність та зрозумілість ідеї;

· зображення можуть додатково містити слогани та інші текстові елементи (українською/англійською мовами);

· !!! найважливіша умова – роботи повинні бути авторськими, НЕ запозиченими з Інтернету або інших джерел (виявлення плагіату унеможливлює подальший розвиток теми для цього учня/студента), це загальний принцип для мистецьких проєктів і конкурсів;

· формат А3 вертикальної орієнтації, оскільки передбачається подальший друк найкращих робіт у вигляді постерів і сітілайтів у Дніпрі та Києві, а також створення пересувних виставок, проведення воркшопів і майстер-класів у Міжнародній Карпатській літній школі етнодизайну в липні-серпні 2021–2022 років;

роботи у форматі JPG (150 dpi, режим RGB) надсилати до 1 травня 2021 року на е-mail: klub.eko.kultur@gmail.com, позначивши файл/файли ім’ям та прізвищем автора (наприклад, Svitlana_Pryshchenko), окремим аркушем А4 заповнити заявку, де зазначити ПІБ, дату народження, населений пункт, заклад освіти, клас/курс, групу, спеціальність, слоган чи назву роботи.