Деякі категорії сімей отримуватимуть допомогу від держави на порталі Дія. Запустили 4 соціальні онлайн-сервіси. На порталі Дія доступні:
- допомога при усиновленні дитини
- допомога на дитину одинокій матері або батьку
- допомога людині, яка доглядає за хворою дитиною
- допомога людині з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю
Раніше, щоб оформити заяву про допомогу, необхідно було збирати довідки та документи в держустановах, стояти в чергах та підтверджувати статус сімʼї довідками.
Трансформуємо систему — уся інформація про вас підтягуватиметься з електронних реєстрів. Тепер, щоб отримати допомогу від держави, необхідно лише перейти на портал Дія, заповнити заяву та засвідчити її електронним підписом.
Змінюємо, щоб батьки проводили час з дітьми, а не з довідками та ксерокопіями
Послуги створено Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством соціальної політики України у співпраці з проєктом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.
Тепер не тільки відкрити, а й закрити ФОП можна буде в кілька кліків. Жодних походів до держустанов та заповнень заяв, які ще мають перевірятися держреєстратором купу часу. Набираємо тестувальників, щоб перевірити та вдосконалити сервіс за потреби.
Уряд розширив перелік обов’язкових адміністративних послуг. Відтепер учасники бойових дій, члени їхніх сімей, люди з інвалідністю внаслідок війни, а також родичі загиблих захисників і захисниць зможуть звернутися до ЦНАПу у своєму населеному пункті та отримати ще більше необхідних адмінпослуг. Зокрема:
Платформа Дія.Цифрова освіта створена так, щоб люди з інвалідністю, люди старшого віку та інші представники маломобільних груп населення могли на рівних умовах розвивати цифрові навички.
Інтерфейс платформи розроблений з чіткими, розбірливими шрифтами, високим колірним контрастом і простим макетом. Також надається альтернативний текст для зображень, субтитри для відео та аудіоописи для мультимедійного контенту.
Якщо ви ще мало знаєте про таке явище, як безбар‘єрність, то на платформі Дія.Цифрова освіта доступний освітній серіал «Безбар’єрна грамотність», щоб ознайомитися з основними принципами безбар’єрності на прикладі життєвих ситуацій.
Також минулого року Дія.Цифрова освіта стала учасником програми Goоglе.оrg Fellowship. У межах програми отримали грант $2 млн на розвиток цифрової освіти в Україні.
Ми розробляємо вимоги щодо доступності продуктів та послуг ІКТ разом з ПРООН. Працюємо, щоб кожен міг отримати державні послуги в найзручніший спосіб!
Соціальна рівність, протидія дискримінації, дотримання прав та свобод людини — це базові потреби кожного громадянина. І держава створює доступні сервіси, щоб кожен зміг отримати підтримку в складних життєвих ситуаціях.
Відтепер вся необхідна інформація про життєві ситуації та держпослуги на одному сайті. Зібрали все необхідне для ВПО, людей з інвалідністю, батьків, літніх людей та шукачів роботи. Детальніше https://bf.diia.gov.ua/
Деякі матеріали в розділі Дія.Безбар'єрність присвячені питанням, яких часто немає на державних порталах. А весь контент розподілений за трьома форматами:
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності