Щодо сплати податків і зборів, інших платежів, єдиного внеску через єдиний рахунок

  • 200

Шановні платники податків!

 

Головне управління ДПС у Київській області повідомляємо, що відповідно до ст. 35 Податкового кодексу України від 01 січня 2021 року сплачувати податки і збори, інші платежі, єдиний внесок можна через єдиний рахунок.

         Єдиний рахунок відкривається в Казначействі на ім’я податкової служби, проте, гроші які враховуються на цьому рахунку, податковій не належать.

         Переваги користування єдиним рахунком в тому, що такий спосіб сплати податків і зборів є комфортним. Використання єдиного рахунку скорочує платникам фінансової витрати і час на формування розрахункових документів.

         Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно здійснити три простих кроки в електронному кабінеті платника податків за адресою: cabinet.tax.gov.ua.

        

Крок перший – в розділі «Заяви запити для отримання інформації» подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» (далі – Повідомлення) за формою J1307001 – для юридичний осіб, F1307001 – для фізичних осіб.

 

Крок другий – отримати квитанцію №2 про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок. (квитанція містить інформацію щодо реквізитів єдиного рахунку).

 

Крок третій –  надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

 

Рахунок відкривають протягом дня і його можна буде використовувати. Але припинити його можна не раніше 1 січня наступного року після подання заяви.

 

         Платники при оформленні розрахункових документів на переказ у разі сплати податків, зборів та інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з використанням єдиного рахунка, починаючи з 26.02.2021 року, мають дотримуватися вимог розділу ІІ Порядку

заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.08.2016 року за №974/27419 (зі змінами та доповненнями).

         З метою забезпечення своєчасного і в повному обсязі перерахування сум податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки в електронному кабінеті платник податків за адресою:  cabinet.tax.gov.ua, платникам, які використовують єдиний рахунок у вкладці «Єдиний рахунок» надана можливість використання наступних сервісів:

уточнити призначення платежу у «Журналі повідомлень про помилки в «Призначенні платежу» платіжного документу на сплату коштів на єдиний рахунок»;

визначити напрямок використання коштів у «Визначенні напрямку використання коштів»;

спрямувати кошти з єдиного рахунку «Спрямування коштів з єдиного рахунку».

 

УВАГА!

 

Якщо вами сплачено податки та збори на не правильні реквізити, вам необхідно подати заяву на перекид коштів по:

  • Єдиному внеску (ЄВ) відповідно до наказу МФУ від 23.07.2021 №417 «Про затвердження Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надмірну та/або помилково сплачених коштів» (додаток)
  • Податках та зборах (крім ЄВ) відповідно до наказу МФУ від 11.02.2019 №60 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені» (додаток) 

Якщо у вас виникають питання стосовно заповнення заяви на перекид коштів на правильні реквізити ви можете звернутися до фахівців ГУ ДПС у Київській області за наданням роз’яснення за номерами телефонів:

044-200-37-27

04563-9-16-62

 

Бланк заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені