ДО ДНЯ ЗВІЛЬНЕННЯ КИЇВЩИНИ ВІД ОКУПАНТІВ ЦИВІЛЬНИХ І ВІЙСЬКОВИХ ОБЛАСТІ НАГОРОДИЛИ ДЕРЖАВНИМИ НАГОРОДАМИ ТА ВІДЗНАКАМИ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  • 194

4 квітня в Українському домі, місто Київ, відбувся захід, приурочений до річниці звільнення Київщини від загарбників. Під час нього цивільним та військовим Київської області вручили державні нагороди за мужність і героїзм та відзнаки Міністерства оборони України.

На урочистостях були присутні заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба, Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк, т.в.о. голови Київської ОДА Дмитро Назаренко, заступники голови КОВА, заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова. Серед гостей заходу – волонтери, військові, представники громад Київщини, мери Міст Героїв, депутати ВРУ, керівництво МВС, ЗСУ, ДСНС, українське духовенство. 

Нагороди та відзнаки отримали медичні працівники, водії, рятувальники, тероборонівці, волонтери, бізнесмени, які брали безпосередню участь у визволенні Київщини.

Заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба вручив державні нагороди за значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті, суверенітету та територіальної цілісності України. Також передав ордени «За мужність» ІІІ ступеня рідним загиблих героїв. Посмертно були нагороджені водій автобуса Михайло Сіндєєв, медична сестра Віта Білоцька та волонтерка Жанна Каменева.

«Для мене честь бути присутнім на цьому заході. Серед вас – людей-героїв. Героїв своїх міст, героїв своєї країни. Людей, які пліч-о-пліч з військовими робили все, щоб випроторити окупантів з Київщини. І роблять сьогодні все, щоб наблизити нашу перемогу. Саме зі звільнення Київщини й починається наша перемога. Київська область захистила щитом столицю, стала сталевим кордоном, стала форпостом Києва. І це завдяки вам», – зазначив Олексій Кулеба.

Відзнаки від Міністерства оборони України вручав Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.

«Сьогодні ми відзначаємо першу річницю визволення Київщини від російських загарбників. Рівно рік тому завдяки нашим силам оборони, волонтерам, медикам, всім вам, хто став на захист рідних домівок ми змогли зламати всі підступні плани ворога. Ми звільнили Київщину, звільнимо й всю Україну. Впевнений, що вже скоро ми зможемо відсвяткувати й нашу велику перемогу. Дякую кожному з вас, хто тримав свій фронт і продовжує битися з ворогом. Разом ми звільнимо всю Україну», – привітав присутніх Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.

Подяки за особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну благодійну і гуманістичну діяльність та Почесні грамоти вручив т.в.о. голови Київської ОДА Дмитро Назаренко.

«Кожен із жителів Київщини, хто на своєму місці бореться з ворогом, є героєм. Наша перемога складається з тисяч героїчних історій людей, які не скорилися та стали на захист рідних домівок. Учителі, медичні працівники, водії, рятувальники, тероборонівці, волонтери, бізнесмени. Дякуємо кожному за їхній подвиг. Київщина – область героїв. Макарів, Ірпінь, Гостомель, Бородянка, Мощун, Буча – кожен населений пункт нашої області – Місто Героїв. Разом до Перемоги!», – зауважив Дмитро Назаренко. 

Крім того, заступниця Київської обласної ради Тетяна Семенова нагородила присутніх відзнаками від Київської обласної ради.

Наприкінці заходу учасникам продемонстрували фільм «Область Героїв» продюсера Олексія Комаровського, присвячений усім тим, хто допомагав Київщині на шляху до звільнення.

 

Фото без опису