Поради, як не потрапити в пастку шахраїв на ринку праці.

  • 141

Щоб мінімізувати ризик натрапити на шахрая, дотримуйтесь таких порад:

  • не переказуйте гроші за працевлаштування;
  • шукайте інформацію про компанію в інтернеті, подивіться сайт, почитайте відгуки;
  • не передавайте особисті дані й номери банківських карт невідомим особам;
  • не реєструйтеся та не проходьте верифікацію на невідомих сайтах;
  • уважно перевіряйте та вводьте адресу сайту компанії чи ім’я користувача соцмереж, з яким ведете перемовини про роботу;
  • вмикайте критичне мислення, якщо вакансія чи поведінка рекрутера викликає у вас підозру або сумніви.

Пам’ятайте, чесні роботодавці відкрито говорять про себе й надають необхідну інформацію. Отримувати високу зарплату без знань та досвіду роботи за декілька годин на день — це вигадка шахраїв. Найхарактерніша ознака таких «вакансій» — відсутність вимог і опису завдань при обіцянці високої зарплати.

Ні в якому разі:

  • не давайте фотографії та скани своїх документів. Одна з останніх шахрайських акцій: сфотографуйтеся з паспортом та ідентифікаційним кодом, відправте фото роботодавцю — і через пару місяців виявіть мікрокредит, відкритий на ваше ім’я.
  • не купуйте за свої гроші матеріали, інструменти, спецодяг та інший інвентар — бо інвентарем забезпечує роботодавець. А якщо він змушує здобувача це робити ще до укладення договору — це шахрай.
  •  не давайте гроші як заставу і нібито страховку від невиконання роботи й зриву дедлайнів — тому що роботодавець повинен страхувати себе не грошима, а договором і юридично закріпленими зобов’язаннями.

 

Щоб не потрапити у тенета горе-працедавців, шукайте роботу за сприяння Київської обласної служби зайнятості. Контакти – за посиланням http://surl.li/clyqi
Скористайтесь ресурсом для шукачів роботи та роботодавців «Єдиний портал вакансій» (https://jobportal.dcz.gov.ua),   який поєднує інформацію про вакансії 6 найбільших сайтів з працевлаштування, серед яких work.ua, robota.ua, grc.ua, novarobota.ua, pidbir.com, ua.jooble.org. Портал містить інформацію про роботу відповідно до регіону, галузі чи напрямку, очікуваного рівня зарплати. Нові вакансії з’являються на Єдиному порталі в режимі реального часу, тож є актуальними. 

Діє телеграм-канал ДЦЗ: «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz, де можна підписатися на розсилку вакансій за регіоном чи галуззю.
 

Отримайте онлайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості: https://t.me/fnLlSCkuIls1ZjVi

Ознайомтеся з інформацією щодо актуальних подій на ринку праці на наших:

 Фейсбук-сторінці:  https://www.facebook.com/kyivobl

 сайті Київського ОЦЗ  https://kir.dcz.gov.ua/.

 

Фото без опису