Проект «Мрія»: захистимо інформаційне поле України від російської пропаганди

  • 216

Російська пропаганда та дезінформація є серйозною загрозою для України. Вона поширюється через різні канали, включаючи Інтернет, соціальні мережі та традиційні ЗМІ. Мета пропаганди - вплинути на громадську думку та дестабілізувати ситуацію в Україні.

Проект «Мрія» https://mriya.social/ - це ініціатива, яка об'єднує зусилля волонтерів та департаменту Кіберполіції України у боротьбі проти російської пропаганди та дезінформації. Проект було запущено у 2022 році, на початку російського вторгнення в Україну.

Мета проекту - протидіяти поширенню російської пропаганди та дезінформації в Україні та світі. Для цього проект використовує такі інструменти:

  • Блокування російських пропагандистських сайтів та каналів у соціальних мережах.

  • Створення та поширення правдивої інформації про війну в Україні.

  • Просвітницька робота серед населення про методи російської пропаганди та дезінформації.

Проект «Мрія» працює за принципом краудсорсингу. Волонтери можуть повідомляти про російські пропагандистські сайти та канали, які вони виявили. Ця інформація потім перевіряється Кіберполіцією України, і, якщо вона підтверджується, сайти або канали блокуються.

Проект «Мрія» має значний вплив на боротьбу з російською пропагандою та дезінформацією. За даними Кіберполіції України, завдяки проекту було заблоковано понад 22 тисячі російських пропагандистських сайтів та каналів.

Ось деякі конкретні приклади діяльності проекту «Мрія» у 2023 році:

  • У січні 2023 року проект сприяв блокуванню російського пропагандистського каналу "Sputnik" у YouTube.

  • У лютому 2023 року проект розпочав кампанію з розвінчання російських міфів про Голодомор.

  • У березні 2023 року проект допоміг у створенні сайту, який зібрав докази російських злочинів у Бучі.

  • У квітні 2023 року проект сприяв блокуванню російського пропагандистського сайту "Комсомольская правда" в Україні.

  • У травні 2023 року проект розпочав кампанію з розвінчання російських міфів про війну в Україні.

  • У червні 2023 року проект сприяв блокуванню російського пропагандистського телеканалу "Россия-24" в Україні. Цей канал є одним із найпопулярніших пропагандистських каналів у Росії. Його блокування є значним ударом по російській пропаганді в Україні.

Проект «Мрія» є важливим інструментом у боротьбі з російською пропагандою та дезінформацією. Він допомагає Україні захистити своє інформаційне поле від російського впливу.

 

Як долучитися до проекта «Мрія»?

Долучитися до проекта «Мрія» може кожен. Для цього потрібно натиснути на посилання https://mriya.social/ і ви потрапите на сайт платформи «Мрія» і отримаєте доступ до проектів, де зможете повідомляти про російські пропагандистські сайти та канали.

Долучіться до проекта «Мрія» і допоможіть захистити інформаційне поле України від російської пропаганди!

Telegram: https://t.me/+L1UWt3KIzKBlMWQy   Натискай і долучайся!

 

Фото без опису