Людина для людини

  • 104

Працівник соціальної сфери 

Загальне поняття

Суспільні катаклізми, нестабільна економічна ситуація, руйнування звичного ціннісного поля важко впливають на людину, провокуючи в неї відторгнення від суспільства, викликане внутрішнім психологічним налаштуванням або ж зовнішніми причинами (втрата житла, звільнення з роботи, вимушене переселення, смерть батьків і т.д.). Саме в подібних ситуаціях актуалізується значення соціальної роботи як професійної діяльності, і головне завдання – допомогти людині вийти з кризового стану та адаптуватися до реалій суспільного життя.

Соціальний працівник - професійно підготовлений фахівець, який має необхідну кваліфікацію у сфері соціальної роботи та виконує різноманітні види соціальної роботи; людина, яка внаслідок своїх посадових і професійних обов’язків надає всі (або окремі) види соціальної допомоги в подоланні людиною, сім’єю або групою людей проблем, що виникли у них.

Це - кваліфікований консультант і комунікатор, який вміло оперує законами України, використовуючи їх для вирішення кризових ситуацій, разом з клієнтами створює програми та механізми виходу зі складних становищ.

 

Міністерство соціальної політики України, Національна соціальна сервісна служба України та Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, який діє за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського Союзу, з метою сприяння популяризації професії фахівця соціальної сфери, підвищення поваги до професії соціального працівника та надання цінності цій професії в українському суспільстві, провели інформаційну кампанію „Людина для людини”.

В межах проєкту „Людина для людини” отримано історії від працівників соціальної сфери України про те чому вони обрали цю професію, як вона вплинула на їх життя, на що надихає їх щоденна праця з людьми, які потрапляють у складні життєві обставини, як допомагають їм подолати труднощі та повернутись до повноцінного життя. Під час війни важливість цієї роботи набула особливого значення.

Їхні історії, сповнені любові до власної професії, відданості справі і людям. Відібрані 20 фахівців соціальної сфери, які розповіли надихаючі історії про свій професійний досвід. Переможці спецпроєкту “Людина до людини” стануть амбасадорами соціальної сфери України, а обличчя фахівців стануть символом важливості професії, популяризуючи її серед суспільства в усіх областях України.

 

Фото без опису