Серпневі турботи в саду

  • 96

Серпень - місяць збирання плодів та ягід. Малину, наприклад, залежно від сорту збирають до 4х разів за сезон. Після багаторазових зборів ґрунт під ягідними кущами ущільнюється. Під малиною, смородиною, агрусом його обережно розпушують садовими вилами, вносять повне мінеральне добриво, яке містить у собі азот, фосфор та калій (50 г на 1 кв. м), і поливають.

Після збирання ягід малини всі старі гілки вирізають на рівні з ґрунтом, засипаючи зрізи деревним попілом для дезінфекції. Зрізують поламані й хворі гілки. За сильного ушкодження смородини шкідниками після збирання врожаю можна здійснити обробку пестицидами –«Децис», «Препарат – 30 В» та іншими. Найкращий ефект дає обкурювання кущів смородини сірчаними шашками. Кущі при цьому накривають чохлами. А ось обробку агрусу сіркою проводити не можна.

Дуже важливо з яблуні й груші плоди знімати охайно, щоб не ушкодити пагони. За грубого "обривання" разом із плодом можуть відриватись і плодові утворення - кільчатки, що посприяє зниженню врожаю у наступному році. Самі яблуні й груші плоди знімають обережно.

Під час дозрівання плодів і їх збирання не застосовують засобів боротьби: збір шкідників вручну, змивання струменем води, збирання падалиці, гнізд та яйцекладок шкідників. Регулярно треба вирізати паростки на всіх плодових (яблунях, сливах, вишнях), оскільки він виснажує рослини й на ньому розмножується попелиця. В серпні пагони призупиняють ріст, і починається диференціація бруньок - закладка майбутнього врожаю. Рослини готуються до зими, запасаючи поживні речовини. Необхідно провести позакореневе підживлення фосфорно-калійним добривом - на 10 л води додати по 200 г подвійного суперфосфату й сульфіту калію. Таке підживлення сприяє підвищенню зимостійкості рослин.

Продовжується догляд за плантаціями суниць, з яких зібрано врожай; для цього здійснюють прополювання, видалення вусів, підживлення, полив, а головне - боротьбу з шкідниками та хворобами. Для знищення другого покоління довгоносика також застосовують інсектициди ( наприклад «вертімек»). Цим же препаратом можна знищити й інших листогризучих шкідників. Якщо на суниці спостерігаються пошкодження кліщами (павутинним або суничним), після обробки пестицидами на ніч треба накрити рослини плівкою. Для профілактики й боротьби з захворюваннями (білою плямистістю, сірою гниллю, фузаріозним увʼяненням) використовують «хорус» (3 грами на 5 літрів води, на 1 сотку).

Для всих обробок використовуйте лише зареєстровані препарати офіційних виробників та не нехтуйте засобами індивідуального захисту.

 

Фото без опису