ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ?
Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Туберкульоз залишається однією з найпоширеніших у світі інфекційних хвороб. Туберкульоз – небезпечне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, рідше – перорально та контактно. Джерело інфекції – хвора людина, яка при кашлі, чханні, розмові виділяє збудник в навколишнє середовище. Зараження може відбутися й через харчові продукти – некип’ячене молоко, не проварене м'ясо, яйця, отримані від хворих тварин і птахів. Найбільш вразливими є особи з ослабленою імунною системою. Зокрема ВІЛ-інфіковані, хворі на цукровий діабет¸ хронічні та онкологічні захворювання. Також у групі ризику – люди, чий організм виснажений надмірним перевантаженням, постійними стресами, поганим харчуванням, зловживанням алкоголем, наркотиками, тютюном.
Військові дії та міграція населення створюють міцне підгрунтя для розвитку туберкульозу. При цьому, через російську військову агресію переважна кількість населення не мала змоги своєчасно звертатися за медичною допомогою. Випадки туберкульозу своєчасно не були виявлені. У такий ситуації ризик розповсюдження туберкульозу значно збільшується.
Основні симптоми захворювання: кашель понад 2 тижні; підвищена температура тіла понад 7 днів; утруднене дихання; біль у грудях; задишка при незначному фізичному навантаженні; поганий апетит, постійна слабкість, підвищена втомлюваність; безпричинна втрата ваги; підвищена пітливість, особливо вночі. При виявленні характерних симптомів потрібно негайно звернутися до сімейного лікаря.
Ефективна профілактика туберкульозу – вакцинація БЦЖ. Тому ще в пологових будинках на 3-й день народження немовлятам проводять щеплення проти цієї інфекції. Методами його раннього виявлення залишаються туберкулінодіагностика (проба Манту) серед дітей віком до 14 років, дорослим слід регулярно проходити флюорографію.
Треба пам’ятати - туберкульоз виліковний за умови його раннього виявлення, своєчасно розпочатого лікування та дотримання всіх рекомендацій медиків. Люди, які живуть з таким діагнозом, не складають небезпеки для оточення та в побуті, якщо дотримуються вимог інфекційного контролю.
Бережіть своє здоров’я та дотримуйтеся здорового способу життя!