
Як слухати, щоб підтримати людину - детальніше в Довіднику безбар'єрності
Як слухати, щоб підтримати людину – детальніше в Довіднику безбар’єрності
Як слухати, щоб підтримати людину – детальніше в Довіднику безбар’єрності
Говорити про смерть завжди важко і складно, особливо з дитиною. Неправильно підібрані слова можуть спровокувати появу страхів і травм. «Довідник безбар’єрності» – перший український посібник із безбар’єрної комунікації, який доступно розкриває, що таке бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, правила коректної мови. У розділі «У воєнний час» можна знайти більше інформації та чітких інструкцій, як повідомити дитині про смерть близької людини та загалом як допомогти вразливим людям в умовах воєнного стану. «Довідник безбар’єрності» створено за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Подробиці – за посиланням: http://bit.ly/3GDlZrL
Довідник безбар’єрності - гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Він створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.
Довідник безбар’єрності
Безбар’єрність
Вже 9 місяців через вторгнення росії наші люди травмуються та страждають ментально. У ці часи є потреба навчитися підтримувати людей, знаходити необхідні слова і коректно з ними спілкуватися. «Довідник безбар'єрності» — це гід з коректної комунікації з різними людьми. У посібнику є словник термінів та правила мови, а також поради та інструкції. Наприклад:
Пропонуємо ознайомитись з розробленим в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської "Без бар'єрів" першим розділом Альбому безбар'єрних рішень, який присвячений доступності ганків та подвір'я. Оси посилання: https://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2021/12/albom-bezbaryernyh-rishen.-rozdil_1.pdf
У тематичному розділі нашого Довідника безбар'єрності – нові поради для тих, кому найважче: сімей з дітьми, людей старшого віку та їхніх близьких, людей з інвалідністю. Отже, нова важлива інформація: - Що робити, якщо людина із психічними порушеннями розгубилася під час повітряної тривоги? https://bit.ly/3MN4DJD - Як допомогти людині з порушеннями зору в укритті? https://bit.ly/3vEinRi - Як навчити дитину поводитися в натовпі й не загубитися? https://bit.ly/3w4EPlD І ще понад десяток інструкцій і порад, актуальних зараз для батьків з дітьми, людей з інвалідністю, старших людей – тут: https://bit.ly/3OUmmjZ Зокрема: Як допомогти дитині у тривожній ситуації? (https://bit.ly/3y7uA2j) Як подбати про дитину в укритті? (https://bit.ly/3y7uuHZ) Як діяти, якщо дитина побачила щось шокуюче й налякана? (https://bit.ly/3F9cBu2) Як розповісти та пояснити дитині втрату рідної людини? (https://bit.ly/3vDOGQ7) Як підтримати дитину в дорозі? (https://bit.ly/3OY75Pw) Як перетнути кордон з дитиною до 18 років? (https://bit.ly/3OTmRuR) Як допомогти дитині адаптуватися в тимчасовому житлі? (https://bit.ly/3vDsZjd) Що робити, якщо ви побачили протиправні дії щодо іншої людини? (https://bit.ly/39DtVvD) Як отримати «пакунок малюка» або грошову компенсацію за нього? (https://bit.ly/3MQhU3V) Куди звертатися батькам дітей з важкими захворюваннями? (https://bit.ly/3LEgk56) Як заспокоїти людину старшого віку під час обстрілів? (https://bit.ly/3KD8o2U) Як переконати людину старшого віку спуститися в укриття? (https://bit.ly/39zaZ0V) Як налаштувати людину старшого віку на переїзд у безпечне місце? (https://bit.ly/3s9cCc2) Як розповісти людині старшого віку про втрату близького? (https://bit.ly/3vEkl48) Що робити, якщо ви зустріли дезорієнтовану людину? (https://bit.ly/379CNIg) Як і де дістати ліки людині старшого віку? (https://bit.ly/3MRuekJ) Як отримати пенсію, субсидію, соціальну допомогу після евакуації? (https://bit.ly/3OTo857) Як уберегти людину з аутизмом від сенсорного перенавантаження? (https://bit.ly/3y6vvAd) Як батькам налаштувати на дорогу дитину з аутизмом? (https://bit.ly/3KD9agk) Як налагодити комфортний побут дитини з аутизмом на новому місці? (https://bit.ly/3sa1gEy) Як надати першу допомогу людині, у якої стався напад епілепсії? (https://bit.ly/3LI2KO6) Ми сильні, коли обізнані й допомагаємо одне одному! Ілюстраторка Ольга Дегтярьова.
Наш «Довідник безбар’єрності» створювався в мирні часи, щоб прибрати фізичні, психологічні й навіть мовні перепони з нашого життя. Такою перепоною, перешкодою, бар’єром тепер стала війна.