АМУ закликає Уряд бути послідовним у питаннях зниження тарифного навантаження на споживачів

  • 83

27 січня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає надання компенсації у розмірі 1,5 млрд грн з Державного бюджету постачальникам універсальних послуг (приватним обленерго). Така компенсація буде надана з метою відшкодування постачальникам електроенергії різниці між ринковою ціною електроенергії та ціною на електроенергію, за якою вони будуть постачати її споживачам для опалення житла протягом опалювального сезону.

Асоціація міст України зазначає, що Уряд уже врегульовав питання зниження ціни для споживачів, які використовують природний газ для власних потреб. Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2021 року №25 було встановлено граничну ціну на природний газ у розмірі 6.99 грн/м3. А 27 січня таку граничну ціну було встановлено і для ОСББ, які самостійно забезпечують опалення багатоквартирних будинків.

Нагадаємо, між Асоціацією міст України та Урядом триває узгодження тексту Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Домовленість про укладення Меморандуму була досягнута під час наради під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі Голови Асоціації міст України, Київського міського голови Віталія Кличка та інших голів міст.

Асоціація міст України сподівається, що Кабінет Міністрів України буде послідовним у своїх діях та забезпечить механізми компенсації підприємствам теплопостачання різниці між ціною природного газу в тарифах на тепло та ціною закупівлі газу у НАК «Нафтогаз України».