Хто такі добровольці-вогнеборці?

  • 456

Добровольціце перші помічники професійних пожежних, які реагують на пожежі та надзвичайні ситуації, що виникають на території їх громади

Перш за все – це небайдужі громадяни, які вирішили зробити свій внесок у забезпечення безпеки громади. Люди, які готові кинути всі свої справи на час виклику, аби врятувати чиєсь життя.

За статистикою в сільській місцевості виникає 20% від загальної кількості пожеж. Головною причиною є віддаленість населеного пункту від державного пожежно-рятувального підрозділу у зв'язку з цим збільшується час прибуття рятувальників на місце виклику. Одним з варіантів розв'язання цієї проблеми є створення пожежної охорони та формування суспільної свідомості у громадян у сфері пожежної безпеки та залучення людей до діяльності попередження пожеж.

Що таке добровільна пожежна дружина?

Добровільна пожежна дружина – це добровольці, які здатні ліквідувати пожежу на початковому етапі.

Функції добровольців?

Запобігання пожежам, організації їх гасіння, здійснення громадського контролю за додержанням установлених законодавством вимог пожежної безпеки, сприяння і надання допомоги пожежно-рятувальним підрозділам, проведення роз'яснювальної роботи серед працівників підприємств.

Як створити пожежну дружину та хто може долучитись до неї?

До команди добровольців можуть долучитись всі охочі віком від 21 до 60 років. Вони мають подати заявку на вступ та пройти спеціальне навчанняосвоїти першочергові навички гасіння пожежі. Команди створюються на базі підприємств, або за рішенням місцевого самоврядування з-поміж жителів населеного пункту.

Фінансування команд та страхування

Фінансування дружини (команди) здійснюється за кошти місцевого самоврядування та установи на базі, якої створили дружину.

Страхування членів пожежної дружини (команди) підлягають особистому страхуванню на випадок загибелі, поранення, захворювання, одержаного під час ліквідації пожежі або наслідків аварії.