Надання безоплатної правової допомоги для постраждалих від сексуального чи домашнього насильства під час війни

  • 108

Коли кривдить близька людина, наважитись звернутися по правову допомогу непросто.

Це великий крок, і система безоплатної правової допомоги готова вас підтримати!

Якщо ви стикнулися з домашнім насильством, наші юристи проконсультують та допоможуть

захистити ваші права. Для початку зателефонуйте до нашого контактного центру або зверніться до найближчого бюро правової допомоги.

Під час консультації юристи пояснять ваші права, розкажуть про безоплатні послуги і інші види допомоги (медичну, соціальну, психологічну), якими ви можете скористатися. У разі потреби допоможуть скласти заяву до поліції та роз’яснять, як отримати документ, що підтверджує ваше право на безоплатну вторинну правову допомогу (БВПД).

Ми гарантуємо повагу до вашої честі та гідності, конфіденційність інформації особистого характеру та захист персональних даних.

Пам`ятайте: навіть із найскладнішої ситуації є вихід!

Домашнє насильство може заподіяти шкоду не лише фізичному здоров’ю та безпеці, а й матеріальній чи моральній сферах життя. Це може включати втрату робочого місця, втрату доходів, медичні витрати, зниження самооцінки та інші наслідки.

Згідно з законодавством, кожна постраждала особа має право на компенсацію за заподіяну шкоду. Для цього необхідно звернутися до суду і подати цивільний позов про відшкодування завданої матеріальної та моральної шкоди.

Суд повинен визнати кривдника винним:

▪ у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого статтею 173-2 КУпАП

▪ кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України.

Матеріальна компенсація може охоплювати відшкодування втрат доходів, медичних витрат та інших збитків, які постраждала особа зазнала внаслідок домашнього насильства. Моральна компенсація передбачає відшкодування психологічних та емоційних страждань, страждань, пов'язаних зі зниженням самооцінки та іншими наслідками, які вплинули на життя постраждалої особи.

 

Домашнє насильство може заподіяти шкоду фізичному та психічному здоров'ю. І стати причиною додаткових медичних витрат, втрати роботи, майна тощо. Постраждалі мають право на компенсацію.

Звернутися з позовом про відшкодування завданої матеріальної та моральної шкоди можна, якщо суд визнає кривдника винним у вчиненні:

● адмінправопорушення, передбаченого статтею 173-2 КУпАП

● кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України.

Детальніше — у картках.

Як звернутися до системи БПД:

● за телефоном 0 800 213 103

● у телеграм https://t.me/LegalAidUkraineBot (кнопка «Отримати консультацію»)

● до найближчого бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro