ЗИМОВІ КАНІКУЛИ НА КИЇВЩИНІ: ШКОЛЯРІ ВІДПОЧИВАТИМУТЬ У РІЗНІ ТЕРМІНИ – БРИФІНГ КОВА
Зимові канікули в освітніх закладах Київщини розпочнуться в різний час та триватимуть від 2 до 3 тижнів. Терміни залежать від сформованої структури навчального року в кожному окремому закладі. Про це повідомила під час брифінгу заступниця голови Київської ОДА Жанна Осипенко.
«Структура і тривалість навчального року визначаються педагогічною радою закладу освіти відповідно до обсягу навчального навантаження з урахуванням вікових особливостей та особливостей регіону. Тому рішення про тривалість і терміни зимових канікул приймаються в громадах, окремо в кожному закладі. Так, 45 громад області розпочнуть канікули з 25 грудня, 24 громади планують навчатися до 29 грудня, і тому канікули в їхніх школах почнуться з 1 січня 2024 року. Крім того, у 341 школі області канікули триватимуть 2 тижні, а 286 закладів освіти відпочиватимуть протягом 3 тижнів», – розповіла Жанна Осипенко.
Заступниця голови КОДА зазначила, що збільшена тривалість зимового відпочинку пов’язана з тим, що частина громад не проводила осінні канікули.
Попри канікули школи Київщини працюватимуть: тривають предметні олімпіади та конкурси Малої академії наук України. Продовжать роботу гуртки, спортивні секції, клуби за інтересами та інші творчі об’єднання.
У низці закладів освіти Київщини заплановані різдвяно-новорічні заходи, які будуть проводитися з чітким дотриманням безпекових вимог та рекомендацій оперативного штабу Ради оборони Київської області.
Жанна Осипенко наголосила, що на території пристоличного регіону категорично заборонено використовувати феєрверки, петарди, свічки та інші піротехнічні вироби, легкозаймисті прикраси, несправні освітлювальні прилади та гірлянди. Кількість учасників новорічних заходів не має перевищувати кількості місць в укриттях закладів освіти. Керівники закладів освіти мають забезпечити проведення свят з урахуванням алгоритму дій при отриманні сигналу «Повітряна тривога».
Для попередження дітей про різні небезпеки у грудні в школах відбувається серія заходів з інформування здобувачів освіти. Зокрема, педагоги проводять бесіди та інструктажі з дотримання правил пожежної безпеки, електробезпеки, правил дорожнього руху, гігієни в період поширення сезонних захворювань, правил користування громадським транспортом, поводження з підозрілими предметами, поводження біля річок та водоймищ, укритих кригою, попередження випадків переохолодження та обморожень, а також щодо надання першої допомоги потерпілим.
Окрім цього, багато закладів освіти діють як Пункти незламності. Оскільки робота пунктів не пов’язана з канікулами, усі вони працюватимуть у штатному режимі.